Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

TÁJÉKOZTATÓ - a többgenerációs családi házban élő családok részére

2022. szeptember 10-től hatályos 259/2022. (VII.21.) Korm.rendelet 7/A. §-a alapján     a többgenerációs családi házban élő családok részére

Tisztelt Lakosság!

Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy a 2022. szeptember 10-től hatályos 259/2022. (VII.21.) Korm.rendelet 7/A. §-a alapján a többgenerációs családi házban élő családok részére  ha „a társasháznak, lakásszövetkezetnek nem minősülő ingatlanon belül több, de legfeljebb négy önálló, az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet 105. §-a szerinti lakás rendeltetési egység található, a települési önkormányzat jegyzője kérelemre 8 napon belül hatósági bizonyítványt állít ki a lakás rendeltetési egységek számáról.” 

A gyorsabb ügyintézés érdekében jelen tájékoztatásunkhoz mellékeljük a kérelem formanyomtatványát.

Felhívjuk az igénylők figyelmét, hogy a kérelem benyújtását követen helyszíni szemle keretében készülő jegyzőkönyv alapján kerül kiállításra a hatósági bizonyítvány, amennyiben az ingatlan megfelel a vonatkozó jogszabályokban foglalt előírásoknak.
 

Településünkről

Egerszólát Egertől 12 km-re, északnyugatra, a Farkas és a Préda hegyek között, a Szólát-patak völgyében fekvő település. A község neve elé megkülönböztetésül került az Eger előtag…

Dokumentumtár

Itt megtalálja településünk önkormányzatának közétett dokumentumait (rendeletek, jegyzőkönyvek, formanyomtatványok, stb…)

Rendezvények

Települési rendezvényeinkről itt találhat bővebb információt…

Szálláshelyek

Települési rendezvényeinkről itt találhat bővebb információt…

Időjárás Egerszóláton

          

Keresés az oldalon...